Resultat

Resultat Specialen 2019 Sälen, Dalarna / Results of the Speciality 2019 Sälen, Dalarna

Resultatlistor:
Utställning – Jaktprov – Workingtest – Agility – Lydnad – Mästartitlarna – Speedapportering

BIS & BÄSTA HANE / BIS & BEST MALE
SE JV-19 Maalarigårdens Tristan af William
Ägare Isabella Poromaa

BIM & BÄSTA TIK / BOS & BEST FEMALE
Waswanipi Acaja
Ägare Manuela Vogel


TOLLARMÄSTARE / TOLLERMASTER
J Lauvstuas Pinti Touchdown
Ägare Tina Therese Edvardsen


JUNIORTOLLARMÄSTARE / JUNIORTOLLERMASTER
J Duckcharmers Bewitching Honey Bee
Ägare Odd Arne Grödem


ÅRETS LYDNADSTOLLARE / OBEDIENCETOLLER OF THE YEAR
SE LCH Redrivals Wildcard
Ägare Louise Brage


ÅRETS AGILITYTOLLARE / AGILITYTOLLER OF THE YEAR
Mysslä’s Chilepepper Mirasol
Ägare Susanne Karlsson


ÅRETS VILTSPÅRTOLLARE / GAMETRACKINGTOLLER OF THE YEAR
NORD VCH River Fox Skiffle Av Fira
Ägare Emelie Wising


ÅRETS BÄSTA RETRIEVERJAKTPROVSTOLLARE / THE RETRIEVERTESTTOLLER OF THE YEAR
J RLD N RLD F RLD A SE J(T)CH River Fox Red Blaze Of Texmo
Ägare Ingela Sandenskog


KLASSVINNARE / WINNER OF CLASS

BIR VALP 1/ BIR PUPPY 1
Inlicios Wintersmith
Ägare Tina Therese Edvardsen

BIM VALP 1/ BOS PUPPY 1
Red Ocean’s Nizhoni de Simsåån
Ägare Lotta Östling


BIR VALP 2/ BIR PUPPY 2
Lorevy Mazai
Ägare Helena Björnström

BIM VALP 2/ BOS PUPPY 2
Njupavallens Vinnande Vilja
Ägare Mariette Hansen


BIR JUNIOR / BIR JUNIOR
RLD F RLD N Agrosofens Lyxförpackning
Ägare Maria Ivarsson

BIM JUNIOR / BOS JUNIOR
SE JV-19 Maalarigårdens Tristan af William
Ägare Isabella Poromaa


BIR UNGHUND / BIR YOUNGSTER
Lauvstuas Rally Gt Gerja
Ägare Mariann Kvåle Kårikstad

BIM UNGHUND / BOS YOUNGSTER
Bluenosers Fishing For Freedom
Ägare Christer Lindholm


BIR JAKTKLASS / BIR WORKING CLASS
NO UCH SE U(U)CH Chrilikas d’Halloween Scarecrow
Ägare Kate Iren Tangnes

BIM JAKTKLASS / BOS WORKING CLASS
Xciting Fellow Vom Lech-Toller Nest
Ägare Petra Rammelsberger


BIR ÖPPENKLASS / BIR OPEN CLASS
Agildes Bourbon Of Dixton
Ägare Carina Franzén

BIM ÖPPENKLASS / BOS OPEN CLASS
West Coast Tollers Vega
Ägare Jonas Gustafsson


BIR CHAMPIONKLASS SE UCH / BIR CHAMPION CLASS SE UCH
SE UCH Digby Tollers Daytona
Ägare Åsa Roosqvist

BIM CHAMPIONKLASS SE UCH / BOS CHAMPION CLASS SE UCH
NO UCH NO VCH SE UCH SE VCH Inlicios 7th Heaven
Ägare Johanna Järnegren


BIR CHAMPIONKLASS / BIR CHAMPION CLASS
NO UCH Chrilikas Glorious Teal
Ägare Kate Iren Tangnes

BIM CHAMPIONKLASS / BOS CHAMPION CLASS
Waswanipi Acaja
Ägare Manuela Vogel


BIR SENIORKLASS / BIR SENIOR CLASS
NORD UCH RLD A RLD F RLD M SE RALLYCH Runforfun’s Absolute Cute
Ägare Perly Berge

BIM SENIORKLASS / BOS SENIOR CLASS
C.I.E.&NORD UCH FI UCH LD STARTKLASS NORD UCH RLD A RLD F RLD M RLD N RLD N&F&A&M RLD N&F&A&M & SE RALLYCH SE RALLYCH SE U(U)CH SE VCH SE VV-18 Agildes Victory Prix d’Hobbe
Ägare Carina Franzén


BIR VETERANKLASS / BIR VETERAN CLASS
SE U(U)CH Koppartrollets Catch The Lovleylola
Ägare Maria Hedström

BIM VETERANKLASS / BOS VETERAN CLASS
SE J(T)CH SE LCH SE UCH SE VCH Agrosofens Fiinslip
Ägare Liselott Johansson


BIR DISKVALIFICERANDE FEL / BIR CLASS FOR DISQUALIFYING FAULTS
Lönnlövets Yatzy
Ägare Frida Sandberg

BIM DISKVALIFICERANDE FEL / BOS CLASS FOR DISQUALIFYING FAULTS
NORD UCH Chrilikas Cataratas Del Iguazu Nino
Ägare Perly Berge


AVELSKLASS / PROGENITYGROUP
1 LPI SE U(U)CH SE VCH Njupavallens Röja
2 LD STARTKLASS RLD A RLD F RLD M RLD N RLD N&F&A&M SE JV-12 SE RALLYCH Agrosofens Sockerärta
3 SE UCH Digby Tollers Daytona


UPPFÖDARKLASS / BREEDERSGROUP
1 Njupavallens
2 Agildes
3 Tollarbos
4 Agrosofens


BARN MED HUND
Daniela med Renarder’s Zolo Estanzia


Med reservation för ev skrivfel / Typing errors can occur