Resultat

Resultat Specialen 2021 Forsvik, Skaraborg / Results of the Speciality 2021 Forsvik, Skaraborg

Resultatlistor:
UtställningJaktprovWorkingtestMästartitlarna

BIS & BÄSTA HANE / BIS & BEST MALE
FI UCH J RLD N RLD F RLD A SE RALLY CH SE UCH SE VCH SE V-19 SPH I Njupavallens Tiro, Ägare Amanda Pettersson

BIM & BÄSTA TIK / BOS & BEST FEMALE
J SE U(U)CH Agrosofens Yrhätta, Ägare Annika Bergquist


TOLLARMÄSTARE / TOLLERMASTER
J SE J(T)CH Lauvstuas Pinti Touchdown, Ägare Tina Edvardsen, Norge


JUNIORTOLLARMÄSTARE / JUNIORTOLLERMASTER
Amazing Tollers Enchilada Of Difox, Ägare Emma Jerksten


ÅRETS LYDNADSTOLLARE / OBEDIENCETOLLER OF THE YEAR


ÅRETS AGILITYTOLLARE / AGILITYTOLLER OF THE YEAR


ÅRETS VILTSPÅRTOLLARE / GAMETRACKINGTOLLER OF THE YEAR
J NORD UCH SE VCH Agrosofens Bicykleta, Ägare Eva Back


ÅRETS BÄSTA RETRIEVERJAKTPROVSTOLLARE / THE RETRIEVERTESTTOLLER OF THE YEAR
J SE J(T)CH SE VCH Fägrings Salty Moonlight, Ägare Therese Gardeheim


KLASSVINNARE / WINNER OF CLASS

BIR VALP 1/ BIR PUPPY 1
Agrosofens Smultronvisslare, Ägare Helen Häggström

BIM VALP 1/ BOS PUPPY 1
Fågelsjöns Blyger, Ägare Patrick Sandberg


BIR VALP 2/ BIR PUPPY 2
Njupavallens Wide, Ägare Agneta Filipsson

BIM VALP 2/ BOS PUPPY 2
Njupavallens Wega, Ägare Ingrid Eriksson


BIR JUNIOR / BIR JUNIOR
West Coast Tollers Prince, Ägare Sigrid Blohmé

BIM JUNIOR / BOS JUNIOR
Redborn Dynamite Celestial Infinity, Ägare Anina Steentofte, Danmark


BIR UNGHUND / BIR YOUNGSTER
Casarrondo Ithil Lýsan Adan, Ägare Inez Fuchs, Tyskland

BIM UNGHUND / BOS YOUNGSTER
Vildandens Najad af Drömlo, Ägare Liselotte Rosenqvist


BIR JAKTKLASS / BIR WORKING CLASS
J SE VCH Digby Tollers Duck Duck Go, Ägare Liselott Johansson

BIM JAKTKLASS / BOS WORKING CLASS
J Marielundsbäckens Sansa, Ägare Roger Karlsson


BIR ÖPPENKLASS / BIR OPEN CLASS
Lönnlövets Jolle, Ägare Emma Andersson

BIM ÖPPENKLASS / BOS OPEN CLASS
RLD A RLD F RLD N SE RALLYCH Agrosofens Lyxförpackning, Ägare Maria Ivarsson, Annika Bergquist


BIR CHAMPIONKLASS SE UCH / BIR CHAMPION CLASS SE UCH
FI UCH J RLD N RLD F RLD A SE RALLY CH SE UCH SE VCH SE V-19 SPH I Njupavallens Tiro, Ägare Amanda Pettersson

BIM CHAMPIONKLASS SE UCH / BOS CHAMPION CLASS SE UCH
DK UCH J LPI RLD A RLD F RLD N SE UCH SE VCH Agildes M&M Taste Like Marshmallow, Ägare Marika Sjögren


BIR CHAMPIONKLASS / BIR CHAMPION CLASS
FI UCH J RLD N RLD F RLD A SE RALLY CH SE UCH SE VCH SE V-19 SPH I Njupavallens Tiro, Ägare Amanda Pettersson

BIM CHAMPIONKLASS / BOS CHAMPION CLASS
J SE U(U)CH Agrosofens Yrhätta, Ägare Annika Bergquist


BIR SENIORKLASS / BIR SENIOR CLASS
NO UCH SE U(U)CH Chrilikas d’Halloween Scarecrow, Ägare Kate Iren Tangnes, Norge

BIM SENIORKLASS / BOS SENIOR CLASS
J SE J(T)CH Qourageous Quicksilver Vom Lech-Toller Nest, Ägare Jan Alenfall


BIR VETERANKLASS / BIR VETERAN CLASS
Kanadickens Dolphin Of Mafli, Ägare Anette Björgell

BIM VETERANKLASS / BOS VETERAN CLASS
SE U(U)CH Renarder’s Bugatti Veyronoz, Ägare Ann-Christine Ahlebrand


BIR DISKVALIFICERANDE FEL / BIR CLASS FOR DISQUALIFYING FAULTS
Pathseekers My Soulmate Njállu, Ägare Frida Mittjas

BIM DISKVALIFICERANDE FEL / BOS CLASS FOR DISQUALIFYING FAULTS
SE VCH West Coast Tollers Mawu, Ägare Jennie Bjärkby


AVELSKLASS / PROGENITYGROUP
1 West Coast Tollers Geisha
2 Vildandens Guldhjärta Af Gremir
3 Agrosofens Mona-Lisa


UPPFÖDARKLASS / BREEDERSGROUP
1 HP Kennel Agrosofens
2 HP Kennel West Coast Tollers
3 HP Kennel Lönnlövets
4 HP Kennel Tollarbos


BARN MED HUND
1 Sofia Gustafsson med Tollarbos Primus Unik Som Aston
2 Ola Ideström med Fågelsjöns Glader


Med reservation för ev skrivfel / Typing errors can occur